رقیب تئاتر شهر در منطقه ۱۵ با حضور رسمی شهردار تهران، محمدباقر قالیباف افتتاح شده که بزرگترین مرکز تئاتر ایران میشود و تا حدودی، میراث پهلویها از حضور تئاتر را همزمان با دهه فجر از آنها میگیرد.

امروز، قالیباف در آیین افتتاح رسمی پردیس تئاتر تهران سخن گفت که با ۱۰ سالن نمایش برای هنرهای نمایشی، سینما و کتابخانه تخصصی تئاتر گشایش یافت.

در حاشیه این مراسم از داوود رشیدی و محمود استاد محمد تجلیل شد. هر دوی این افراد نامشان بر روی سالنهایی از پردیس تئاتر تهران است و سالنهای دیگر نامهای دیگر بزرگان تئاتر پس از انقلاب را بر خود دارند: جمشید مشایخی، علی نصیریان و محمدعلی کشاورز.

پردیس تئاتر تهران در خاوران، در جنوب شرقی تهران راهاندازی شده است و در نزدیکی فرهنگسرای خاوران، در زمین ۲۵ هزار و ۲۰۰ متری با زیربنای ۱۶ هزار متر مربعی راهاندازی شده است. برای رفتن به آن باید از بزرگرام امام علی در شرق تهران، به داخل اتوبان شهید محلاتی شرق بپیچید و از خیابان شهید شاهآبادی جنوبی، بعد از میدان مالک اشتر به سمت خیابان بقایی بروید.

این ساختمان قرار بود در نیمه خرداد ۱۳۹۲، یعنی ۳ سال پیش راهاندازی شود. دارای سالنهایی برای خیاطی و طراحی لباس، کنسرت، اجرای ارکسترال ارکستر سمفونیک و تئاتر موزیکال و سنتی هم هست و اتاقهای گریم زیادی در آن واقع شده است. بخش ویژهای از این پردیس تئاتر تهران به نمایشهای آیینی و سنتی اختصاص خواهد داشت. اجرا و ساخت این مجموعه از سال ۱۳۸۶ آغاز شده بود.