شبکه جم، که یک شبکه ماهواره‌ای غیرمجاز در ایران است و از خارج از کشور برنامه پخش می‌کند، یک برنامه تازه به نام شبدر روانه آنتن کرده که برای رقابت با برنامههای خانوادگی تلویزیون راه اندازی شده است. این برنامه شامل گپ و گفت و آیتمهای مختلفی است. اما حتی در رقابت با نمونههایی مثل من و تو پلاس، دارای ضعفهای بیشماری در زمانبندی، اجرا و شناخت مخاطب است.

خوش و بشهای تصنعی در این برنامه به همراه تاکید بر روی اختلاط و مسائلی که شوخی درباره آنها در تلویزیون ایران قابل پخش نیست از ویژگیهای این برنامه تلویزیونی است.

در بخشی از برنامه شبدر، مینشینند دور هم و خاطرات گذشته را مرور میکنند. این بخش نامش نوستالژی است. مثلا در یک برنامه به آلاسکا درست کردن در کودکی یا روش ساخت فرفره و خاطرات این چنینی میپردازند.

در این برنامه، اشتباهاتی مثل هاشتَک تلفظ کردن مجری برای هشتگ هم رخ داد. از طرف دیگر برای صفحه اینستاگرام آن تبلیغ میشود در حالی که حتی یک پست اینستاگرامی هم در آن منتشر نشده است.

اجرای روزهای اول برنامه شبدر، با حضور چندین و چند مجری، اغتشاش تصویری ایجاد کرده است و به نظر میرسد این برنامه چندان متن از پیش برنامه ریزی شدهای هم ندارد.

شبکه جم طی سال گذشته سعی میکند با همه رقابت کند، از جمله بیشتر از همه با صدا و سیما، اما روند این برنامهها نشان میدهد اگر در پخش سریالهای ترکی توانسته اقبالی به دلایل مختلف داشته باشد، در زمینه شوهای تلویزیونی بعید است چنین اتفاقی بیفتد.