به موازات بی‌بی‌سی فارسی، شبکه‌ ماهواره‌‌ای غیرمجاز من و تو که از لندن برنامه پخش می‌کند و تامین منابع مالی تهیه برنامه‌های آن با سوال‌های بی‌شماری روبروست. بخشی خبری دارد که هر روز ۱ ساعت بیشتر برنامه پخش نمی‌کند. خط مشی این اخبار این است که چندان مانند بی‌بی‌سی در آن شهر، ادعای بی‌طرفی و توازن ندارد و راحت‌تر حرف خود را و مواضع شبکه یا کارمندان آن را می‌گوید.

این برنامه خبری ماهواره‌ای غیرمجاز شبکه من و تو، به روایت خود شبکه، پشت صحنه‌ای هم دارد که در هفته گذشته چند نما از پشت صحنه آن که البته خود، روایت‌شده و تنظیم شده توسط شبکه بود نمایش داده شد.

در این بخش از برنامه که به پشت صحنه آن پرداخت، اعلام شد که از ساعت ۹ و نیم صبح بر سر کار می‌آیند. تهیه‌کننده آن سایت‌های خبری مختلف و منابع خبری را چک می‌کنند و با مانیتورینگ آن، خبرهای مورد نظر را انتخاب می‌کنند و گزارش‌های ویژه خبری را هم به صورت جداگانه مسئولینی دارد که تهیه می‌کنند. بعضی از خبرها را هم که قرار است تلفن بزنند و گزارش تهیه کنند هم در طول روز تهیه می‌شود.

بعضی از خبرها توسط تهیه‌کننده گردآوری می‌شوند و به خبرنگاران ابلاغ می‌شود و بعضی دیگر هم خود نیروها پیشنهاد می‌دهند که بررسی می‌شود و اگر مناسب بود کار روی آن را انجام می‌دهند.

اتاق خبر شبکه من و تو اما از نظر فنی کار دیگری دارد. در جایی دیگر، پادکست، صداها و این مسائل ضبط می‌شود.

اتاق خبر شبکه من و تو تیم بزرگی دارد و حدود ۱۷-۱۸ نفر آدم در پشت صحنه آن مشغول کار هستند. در اتاقی دیگر، مسئولینی وجود دارند که مخصوص صدا هستند.

ضبط پروموتی اتاق خبر، از طریق یک خلاصه‌تبلیغی است تهیه می‌شود که معمولا ۳ تا از آخرین خبرها است.

پخش و نوع این خبرها، گزینش آن‌ها در شبکه منوتو و همچنین مواضع مجریان آن نسبت به خبرها، مورد انتقاد بسیاری در شبکه‌های اجتماعی است.