این پرسش به احتمال پرسش خیلی از افرادی ست که می‌خواهند موی خوش حالتی داشته باشند. از این رو، از استایلیست، دکتر پاتریک ملویل، خواستیم به این پرسش پاسخ کوتاهی دهند. حالا در ادامه پرسش و پاسخ را می‌خوانید.

پرسش: هر چند وقت یکبار باید موها را شست؟ شنیدم که استفاده‌ی روزانه از شامپو برای سلامت مو مناسب نیست، اما موهایم بعد از دو روز از حالتش می‌افتد.

پاسخ پاتریک ملویل از سالن زیبایی پاتریک ملوین: شما نیاز دارید که موهایتان را در هفته سه بار بشویید. البته مشخص است که این بستگی به جنس موی فرد دارد. اگر موهای چربی دارید، بهتر است روزی یکبار موهایتان را بشویید.

این درحالی ست که برای دیگر افرادی که موی چرب ندارند و دوست دارند از شامپوها و نرم‌کننده‌ها استفاده کنند، باید بدانند که به کار گیری شامپو آنقدر نیز مضر نیست و اگر دلشان می‌خواهد موهای تمیزی داشته باشند، می‌توانند روزانه از شامپو استفاده کنند.

اما بنابر پژوهش شرکت داو که بر روی هزار زن صورت گرفت مشخص کرده است که از بین ۳ زن دست‌کم یکی تمایل دارد که هر روز موهای خودش را بعد از کار و ورزش نشوید.

در آخر می‌توانم در این مورد این را بگویم که پاسخ قطعی به این پرسش نمی‌توان داد. شما می‌توانید هر موقع احساس نیاز کردید موهایتان را بشویید. اما اگر سلامت موهایتان روبه بهبود نیست، این توصیه را می‌کنم که باید در مورد شامپو و به کارگیری آن تجدید نظر بکنید.

این مطلب با پشتیبانی شرکت سینره، محصولات آرایشی بهداشتی این‌لِی منتشر شده است.

برای اطلاع یافتن از مطالب بیشتر در مورد سلامت و زیبایی می‌توانید عضو کانال تلگرامی بزک و بهداشت شوید.

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید