اگر حس می‌کنید که پوستتان در حال خشک شدن است، و آنقدر مرطوب‌کننده به پوستتان زده اید که دیگر فایده‌ای ندارد، به احتمال وقتش رسیده رژیم غذایی‌تان را عوض کنید. همینطور که یک سری از غذاها پوستتان را چرب می‌کند، یک سری دیگر پوستتان را خشک می‌کند. اما این را هم بدانید که کنارگذاشتن برخی از مواردغذایی بسیار سخت است.

بث وارن، متخصص زیبایی و تغذیه، می‌گوید: «غذایی که می‌خورید تاثیر مستقیم با پوستتان دارد. مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن خوراک می‌تواند به پوستتان آسیب برساند یا آن را بهبود بخشد.»

افرادی که از پوست خشک رنج می‌برند می‌توانند از خوراک‌هایی استفاده کنند که به پوستشان آب رسانی می‌کند، اما باید خوراک‌هایی که به پوستتان آسیب می‌رساند اول بشناسید. اگر فکر می‌کنید یک روزی احساس می‌کنید پوستتان خشک می‌شود و باب دلتان نخواهد بود، این چند توصیه‌ی غذایی را به یاد داشته باشید.

غذاهای شور

نمک زیاد در غذا باعث می‌شود که آب بدنتان کم ‌ و پوستتان را خشک ‌کند. اگر متوجه شده اید که خوراک شور غذای شماست، حواستان باشد که برای جبران آب از دست رفته با خوردن آن غذاها، آب زیاد بنوشید.

غذاهای شیرین

شیرینی زیاد می‌تواند در بافت‌های پوستی تاثیر مخربی داشته باشد و پوست را خشک‌تر کند.

قهوه

قهوه به شدت آب بدنتان را کم می‌کند و همچنین این کاهش بر روی جریان خون‌تان نیز تاثیر می‌گذارد. نوشیدن زیاد قهوه معمولاً تاثیرش بر پوست دور چشم است، و اگر عادت دارید که با شکم خالی قهوه بخورید بدانید که صدمه‌ی بیشتری به پوست دور چشمتان وارد می‌کنید.

این مطلب با پشتیبانی شرکت سینره، محصولات آرایشی بهداشتی این‌لِی منتشر شده است.

برای اطلاع یافتن از مطالب بیشتر در مورد سلامت و زیبایی می‌توانید عضو کانال تلگرامی تندرستی شوید.

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید